Haberler
15 Ağustos 2022 Pazartesi 00:52

Çarşamba Ticaret Borsası (ÇTB) Başkanı Kazım YILMAZ, 2021 Fındık sezonuna ilişkin açıklamalarda bulundu. YILMAZ, 2022 yılı fındık hasadının Samsun, Çarşamba ve tüm Türkiyeye hayırlı olmasını dileyerek, hasadın bol ve kazancın bereketli olduğu bir sezon olmasını temenni etti.

Başkan YILMAZ; 2022 Yılı Fındık Sezonu Hayırlı Olsun
Başkan Yılmaz; "Üreticilerimizin bahçelerinde fındık hasadına başlaması ile fındık sezonu üreticiler, üyelerimiz ve sanayicilerimiz için açılmış bulunmaktadır. Ülkemizin en değerli tarım ürünü ihracatının büyük bir bölümüne tek başına kaynak oluşturan Fındık Karadeniz bölgesi başta olmak üzere ilçemiz ve ilçe halkımız adına çok önemli milli ve stratejik bir üründür.Sektörün önde gelen kuruluşlarından birisi olarak fındık sezonu öncesi yaşanan rekolte tahmin sürecini geride bırakarak, fındık hasadının ve girdiğimiz sezonun, tüm kesimlerce birlik ve beraberlik içerisinde geçirileceğine inanıyoruz" ifadelerine yer verdi.


Yüzyıllardır Süren Emek


Fındığın Dünya ve Türkiye pazarındaki önemini vurgulayan ve 2022 yılı fındık sezonunun başladığını duyuran Başkan Yılmaz, "Hemşerilerimiz yüzyıllardır ekip biçtiği, sahip çıktığı ve geçimini sağladığı fındığını her yıl olduğu gibi büyük emek sarf ederek toplamaya başlamıştır.Yeni sezonun üreticilerimiz, üyelerimiz ve sanayicilerimizin, ilçemiz, ilimiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını diliyor, hasadınızın bol, kazancınızın ise bereketli olduğu bir sezon olmasını temenni ediyorum" dedi.