Haberler
5 Ağustos 2022 Cuma 12:20

Çarşamba Ticaret Borsası her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği muhasebe denetim sürecinin ilkini 2022 yılı Ağustos ayında tekrar başarıyla sonuçlandırdı. Borsanın muhasebe kayıtları her yıl olduğu gibi Bağımsız Denetçi Yeminli Mali Müşavir tarafından denetlendi.

2022 Yılı Muhasebe Denetimi Başarıyla Tamamlandı

Çarşamba Ticaret Borsası, 2022 yılında Bağımsız Denetçi Yeminli Mali Müşavir Erdoğan Işık tarafından tüm muhasebe kayıtlarını denetime tabi tuttu. Yapılan denetimin ardından Mali Müşavir Işık, denetime dair hazırlanan detaylı raporu, Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz’a sundu.


Çarşamba Ticaret Borsa’sı Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz, muhasebe denetimlerinin kendi iradeleriyle periyodik olarak her yılın başında, ortasında ve sonunda gerçekleştirildiğini ifade etti. 2022 yılının ilk denetiminin de bir önceki denetimler gibi başarıyla nihayete erdiğini belirten Başkan Kazım Yılmaz, ”Borsa muhasebesini denetleyen Yeminli Mali Müşavirimiz, bizlerin daveti üzerine düzenli olarak her yıl borsamıza ziyaret gerçekleştirmektedir. Gerçekleşen denetim ile Borsaya ait muhasebe evraklarının tamamı; nizama, kanun ve yönetmeliklere uygunluk açısından denetime tabi tutulmaktadır. Yapılan tüm denetimlerde olduğu gibi bu denetim de kurumsal yönetimin esası olan kurumsal şeffaflık ilkesine dayalı olarak gerçekleştirilmiştir. Açık muhasebe yönetimi noktasında ilerici bir Borsa olarak kendi muhasebe kayıtlarımızı denetime tabi tutmak, Borsacılık faaliyetlerimizi ortaya koymak hususunda bizler için büyük önem taşımaktadır” ifadelerine yer verdi.

2022 Yılı Muhasebe Denetimi Başarıyla Tamamlandı2022 Yılı Muhasebe Denetimi Başarıyla Tamamlandı