Haberler
20 Nisan 2022 Çarşamba 16:15

Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası & Çarşamba Ticaret Borsası Bölgesel Kalkınma Proje Ofisi Başarı Hikayeleri

2020 - 2021 Başarı Hikayeleri Özkan Salmaz
1989 yılında Samsun’un Terme ilçesinde doğan Özkan Salmaz, "2008 yılından 2012 yılına kadar ağır işlerde işçi olarak çalıştıktan sonra 2012 yılında nitelikli bir işçi olmak amacıyla 998 saatlik CNC Torna Tezgahı Operatörlüğü eğitimi aldım. Aldığım eğitim ve belge ile artık iş hayatımın yönünü değiştirmiş oldum. 2017 yılında Yaşar Makine‘de CNC Lazerle Kesme Operatörü olarak çalıştım. 2018 -2020 yıllarında Özel Dursun Baş firmasında CNC Operatörü olarak çalıştım. Değişen teknolojiye de ayak uydurmak için, 2020 yılında Milli Eğitim Bakanlığının açtığı “Bilgisayarlı Makine İmalatı” kursuna katılarak belgemi aldım. Katıldığım kurslar ve çalışma hayatımın kazandırdığı deneyimler sayesinde hedeflerimi daha kolay belirledim ve birçok şirkette CNC Operatörü olarak görev aldım. Bunun yanı sıra sipariş alma, tasarım ve üretim, malzeme tedariki ve teslimat gibi alanlarda da çalışarak iş ve işleyişi başından sonuna kadar öğrenmiş oldum. Aynı zamanda köyde doğup büyüyen biri olarak tarımla yakından ilgiliyim. Birçok alanda yapılmış makinelerin yetersiz olan yönlerine yeni çözümler bularak, kaliteli hizmet sunabileceğimi gördüm. Bu düşüncelerle Samsun Çarşamba’da makine / ekipman imalatı yapan Salmazlar Makine ve Tarım Aletleri olarak dünyaya açılan bir marka olabilmek istiyorum"

İlkokuldan Sonra Sürekli Çalışma Hayatı İçinde Olan Özkan SALMAZ, 998 Saatlik CNC Torna Tezgahı Operatörlüğü Eğitimini Aldıktan Sonra İş Hayatını Kökten Değiştirerek Tarım Makineleri İmalatına Başladı. Çarşamba Sanayi’de İşletmesini Açarak 345 Bin TL Hibe Alan Salmaz, Türk Patent Ve Marka Kurumuna Marka Başvurusunu Da Yaparak İşletmesini Dünyaya Açmak İstiyor.Yolu Bölgesel Kalkınma Proje Ofisi İle Kesişen Ve İşletmesini KOSGEB Desteği İle Açan SALMAZ, Büyümeye Ve İstihdam Yaratmaya Devam Ediyor. Çarşamba'dan dünyaya açılmayı isteyen Özkan Salmaz'ı tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Edebilirsiniz.

Instagram : https://www.instagram.com/carsambaticaretborsa/
Twitter Bağlantısı: https://twitter.com/carsambatb

Facebook Bağlantısı: https://www.facebook.com/carsambaticaretborsa

Özkan Salmaz'ın Başarı Hikayesini izlemek için; https://www.youtube.com/watch?v=KWMNovjUzkA#kosgeb #çarşambatb #çtb #girişimcilik #samsun #çarşamba #projeofisi

2020 - 2021 Başarı Hikayeleri Özkan Salmaz
2020 - 2021 Başarı Hikayeleri Özkan Salmaz
2020 - 2021 Başarı Hikayeleri Özkan Salmaz