besttourbooking.com
Haberler
15 Şubat 2022 Salı 17:12

Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası & Çarşamba Ticaret Borsası Bölgesel Kalkınma Proje Ofisi Başarı Hikayeleri

2020 - 2021 Başarı Hikayeleri Fatih Can Ayan
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası & Ticaret Borsası Bölgesel Kalkınma Proje Ofisi’ne başvuruda bulunan Genç Girişimci Fatih Can AYAN çocukluk hayalinin peşinden gitti.Gaziosmanpaşa Üniversitesinde Sanat Tarihi bölümünü öğrencisi olan Fatih Can, otomobillere olan ilgisini ticarete dönüştürmek için önce Mesleki Yeterlilik Belgesini aldı, ardından genç girişimci olarak KOSGEB Geleneksel Girişimcilik Destek Programından yararlandı.Çarşamba’da Ayan Otomotiv ismiyle hayalinin peşinden koşan Genç Girişimci  Fatih Can AYAN’ın hikayesini sizlerle paylaşıyoruz.

Fatih Can  Hikayesini Şöyle Anlatıyor;

‘’ Ailemle birlikte yaşıyorum. Bir kız kardeşim var. Bu işi kurmaya karar verme sebebim küçüklüğümden bu yana arabalara olan ilgimi fark etmem ile başladı. Bu konuda kendimi yetiştirebilmem için bir çok işte çalıştım. Bunlardan bazıları, Günsan Ford kamyon yetkili servisinde 5 ay, Beşler Oto bakımda 6 ay, Tokat Eroğlu Otomotivde 1 yıla yakın sigortasız olarak satış danışmanı olarak çalıştım. Samsun Kültür ve Turizm Ticaret Anonim Şirketinde servis elemanı olarak 17.07.2018 tarihinde işe başladım daha sonra 14.09.2018 tarihinde ayrıldım.16.06.2019 tarihinde Samsun Kültür Turizm Ticaret Anonim Şirketinde tekrar servis elemanı olarak çalışmaya başladım 28.08.2019 tarihinde işten ayrıldım. Kendi işimi kurmaya karar verdim. Bu işe girmeden önce temel ve gereken tüm ince detayları öğrenebilmem gerektiğinin bilincindeydim ve işin gerektirdikleri temel bilgileri çalışarak öğrendim. Bunun yanı sıra işleyişini öğrenebilmem için Eroğlu Otomotiv vekaletini üzerime alıp gerekli tüm işlemleri ben yürüttüm. Artık kendimi yeterli bulduğum için gerekli sınavlara girip mesleki yeterlilik seviye 5 belgesini almaya hak kazandım. Ve kendi iş yerimi açmaya karar verdim.’’

AYAN'ın başarı hikayesine yer verdiğimiz videoya https://www.youtube.com/watch?v=OEb0lr_VHkk adresinden ulaşabilirsiniz.


Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Edebilirsiniz.

Instagram :
https://www.instagram.com/carsambatic...
Twitter Link:
https://twitter.com/carsambatb
Facebook Link:
https://www.facebook.com/carsambatica...
#çarşambaticaretborsası #başarıhikayeleri #kosgeb
2020 - 2021 Başarı Hikayeleri Fatih Can Ayan
2020 - 2021 Başarı Hikayeleri Fatih Can Ayan